Wystawa rybacka MERK

Lokalizacja: pomorskie, pow. pucki, gm. Władysławowo, Władysławowo, Portowa 15

Kategorie: Inne

Wystawa rybacka MERK

Jedna z ciekawszych wystaw na Pomorzu. W niezwykle ciekawy i interaktywny sposób przedstawia problematykę pracy rybaka. Dowiecie się tutaj wszystkiego co związane z tradycyjnym kaszubskim zawodem: poczynając od zagadnień związanych z budową kutra i łodzi rybackich (szkutnictwo), przez techniki połowów i rodzaje sieci, pracę rybaka na morzu i zatoce, proces rozładunku, oraz wstępnego przetwarzania ryb w porcie. To tutaj m.in. możecie wcielić się w rolę szypra podczas kierowania kutrem rybackim na multimedialnym symulatorze.

Poznacie też modele kutrów i łodzi wykonywane przez rybaków. Zwiedzanie wystawy dostarczy zarówno dzieciom jak i dorosłym niezapomnianych wrażeń oraz w ciekawy sposób przedstawi jeden z najstarszych zawodów na stałe wpisanych w kulturę i tradycję regionu  Kaszub Północnych jakim jest zawód rybaka.

Bilety:
- dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny
- bilet normalny - 4 pln
- bilet ulgowy - 2 pln

tel. 722 224 585
Bądź na bieżąco: www.facebook.com/MERK-Centrum-Promocji-i-Edukacji

Zdjęcia:

Władysławowo

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.