Gmina Władysławowo nawiązała współpracę z ASP (foto i wideo)

Konferencja Od Nowa: Władysławowa w ASP w Gdańsku (link otworzy duże zdjęcie)


14 marca w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku odbyła się konferencja pn. "Od Nowa: Władysławowa". Efektem spotkania jest zawiązanie współpracy pomiędzy Gminą Władysławowo a ASP, na podstawie której studenci uczelni przygotowywać będą koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. małej architektury.

Przy okazji pierwszych rozmów pojawiły się pomysły na przygotowanie np. estetycznych, chroniących przed wiatrem oraz słońcem wiklinowych koszy na plażę. W przeszłości cieszyły się one nie lada zainteresowaniem, a dziś wielu turystów i mieszkańców wspomina je z rozrzewnieniem. Ten przykład małej architektury mógłby tylko podnieść atrakcyjność wypoczynku nad polskim morzem. - Tak wykładowcy, jak i studenci mają wiele ciekawych pomysłów na ożywienie przestrzeni publicznej Gminy Władysławowo. Mówimy o ławeczkach, stojakach na rowery, czy miejscach do odpoczynku, oczywiście dopasowanych do otoczenia. Na współpracy z ASP, możemy tylko zyskać i wierzę że tak właśnie będzie - mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Na spotkaniu w audytorium uczelni obecni byli m.in. prof. Andrzej Pniewski (ASP), Marcin Skwierawski - wiceprezydent Sopotu oraz studenci ASP z Wydziału Architektury i Wzornictwa, na którym uczą się także byli, jak i obecni mieszkańcy Władysławowa. Inicjatorem porozumienia jest dr Jan Sikora - pracownik ASP, architekt wnętrz, autor rumskiej Stacji Kultura, odpowiedzialny także za wykonanie projektu wnętrza budynku dworca PKP o funkcji biblioteczno-kulturalnej we Władysławowie.

Zobacz także: Materiał TTM pn. "Studenci ASP zadbają o władysławowskie plaże".

Opublikowano: 15 marca 2017 11:44

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 3303

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.