"Korytarze Bezpieczeństwa" na plaży we Władysławowie

Korytarze Bezpieczeństwa na plaży we Władysławowie (link otworzy duże zdjęcie)


Na początku sierpnia na plaży przy wejściu nr 3 i nr 5 we Władysławowie stanęły w rzędzie ustawione czerwono-białe parawany. To tzw. "Korytarze Bezpieczeństwa", dzięki którym szczególnie ratownicy, mogą w sprawny sposób przedostać się od linii brzegowej do wyjścia, aby udzielić pomocy poszkodowanemu lub przekazać go służbom ratunkowym.

Pomysł zrodził się w Urzędzie Miejskim we Władysławowie, gdzie w zespole zajmującym się organizacją kąpielisk i bezpieczeństwa na plaży, zaproponowano utworzenie przejść, ułatwiających dotarcie z wejścia na plażę do samej wody. - Skonsultowaliśmy tę inicjatywę z ratownikami WOPR i wdrożyliśmy w życie. Już po kilku dniach zauważyliśmy, że korytarze spełniają swoją rolę - mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Jedna z plażowiczek wypoczywających nad morzem, w pierwszym tygodniu funkcjonowania korytarzy, dostała ataku epilepsji, ratownicy natychmiast udzielili jej pomocy, korzystając przy tym z utworzonej drogi bezpieczeństwa.

Korytarze bezpieczeństwa służą nie tylko ratownikom, ale i samym plażowiczom, którzy w bezkolizyjny sposób mogą przejść od wejścia na plażę do morza i w drugą stronę. Dojścia łącznie są trzy, gdyż oprócz tych utworzonych z parawanów przy wejściach nr 3 i nr 5, przy wejściu nr 9 do linii brzegowej można dostać się dzięki nowej kładce. W zapewnieniu bezpieczeństwa pomaga także nowe oznakowanie wejść na plażę, które oprócz numeru alarmowego oraz informacji o kąpielisku, posiada obrazki, ułatwiające najmłodszym orientację przy oraz na terenie plaży.

Koszt zakupu parawanów, tworzących korytarze bezpieczeństwa, poniosła firma Regatta.

Opublikowano: 11 sierpnia 2017 10:22

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1297

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.