Pomoc dla Gminy Dziemiany (info)

Pomoc dla Gminy Dziemiany (link otworzy duże zdjęcie)


INFORMACJA OD BURMISTRZA WŁADYSŁAWOWA - ROMANA KUŻEL:

Szanowni mieszkańcy i przyjaciele Gminy Władysławowo!
Od pojawienia się katastrofalnych wydarzeń w południowych powiatach Województwa pomorskiego w nocy z 11 na 12 sierpnia jesteśmy w bieżącym kontakcie z władzami poszkodowanych gmin. Działania wspierające podjęliśmy od pierwszych dni po tragedii, jaka dotknęła dziesiątki gospodarstw. W ostatnich dniach również w naszej gminie pojawiły się spontaniczne inicjatywy mieszkańców, które w istotnym stopniu wspierają poszkodowanych. Za wszelkie akty pomocy dziękuję w imieniu władz naszej gminy. 
Zawsze byłem zwolennikiem pomagania osobom w trudnej sytuacji, nie informując o tym publicznie. Uważam jednak, że docierające do nas informacje wymagają nagłośnienia, gdyż sytuacja na terenach poszkodowanych ulega zmianie i komunikat ten pozwoli lepiej dopasować inicjatywy do wciąż pojawiających się potrzeb.
Obecnie najbardziej istotna jest pomoc specjalistyczna, która obejmuje pracę pilarzy, pomocników pilarzy itp. W istotnym stopniu brakuje rąk do pracy i sprzętu. Dlatego apeluję o wszelką możliwą pomoc specjalistyczną.

W związku z zaistniałą sytuacją mamy świadomość, że wielu mieszkańcom poszkodowanych gmin będą potrzebne środki, które pozwolą przywrócić ich życie do normy.
Dlatego pragnę poinformować, że zdecydowałem się na wdrożenie następujących form pomocy ze strony Gminy Władysławowo:

1) Pomoc finansową Gminy Władysławowo w wysokości 50 tys. zł dla Gminy Dziemiany. (Projekt uchwały został przesłany do Rady Miejskiej, Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej Władysławowa w tym temacie odbędzie się 23 sierpnia)
2) Ofertę zorganizowania bezpłatnych kolonii dla 30 dzieci z rodzin, które ucierpiały (kolonie na terenie Gminy Władysławowo)
3) Zbiórkę finansową od sponsorów z terenu naszej gminy. 
4) Pomoc finansową i rzeczową zadeklarowały również miejskie spółki tj Międzygminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Ekowik" Sp. z o.o." i Spółka Abruko Sp. z o.o.
5) Wsparcie zbiórki na rzecz mieszkańców Gminy Dziemiany prowadzonej. Wszystkie dane http://www.dziemiany.pl/prosba-o-pomoc-2/

Informuję również, że w piątek (18-ego sierpnia) o godzinie 18:00 przy pomniku Hallera na ul. Morskiej odbywać się będzie zbiórka rzeczowa dla poszkodowanych z Gminy Lipusz organizowana przez Zarząd Osiedla Hallerowo.
Nie może Was tam zabraknąć, liczę, że spotkamy się wszyscy na miejscu zbiórki!

Opublikowano: 18 sierpnia 2017 13:57

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 499

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.