Trwają prace porządkowe i inwentaryzacja drzew we władysławowskim parku (foto)

Prace porządkowe i inwentaryzacja drzew we władysławowskim parku (link otworzy duże zdjęcie)


Na terenie parku miejskiego zlokalizowanego przy Alei Żeromskiego we Władysławowie w lipcu przystąpiono do prac pielęgnacyjno-porządkowych oraz inwentaryzacji drzewostanu.

Teren parku jest regularnie sprzątany, niemniej zdarza się że worki ze śmieciami podrzucane są w biały dzień, zarówno na główne alejki piesze, jak i w głąb lasu. Poza workami foliowymi z obierkami, kartonami po mleku, puszkami po konserwach i piwie, w gęstych zaroślach, zostawiane są nawet przedmioty gospodarstwa domowego m.in. stare wykładziny, materace, deski i inne materiały budowlane. W celu przywrócenia ładu estetycznego, zwiększenia bezpieczeństwa a przede wszystkim ochrony przyrody, pracownicy dbający o porządek na terenie gminy, przystąpili do oczyszczania terenu. Zakres prowadzonych prac obejmuje również usunięcie suchych, martwych drzew oraz wiatrołomów i części odrostów. Prace będą kontynuowane we wrześniu i październiku br.

Równolegle przeprowadzono prace inwentaryzacyjne. Polegały one na pomiarach drzewostanu, określeniu gatunków, z uwzględnieniem chronionych, a także ocenie kondycji zdrowotnej. Działania mają na celu zebranie informacji na temat drzew i krzewów, występujących na terenie planowanej inwestycji tj. utworzenia parku miejskiego z alejkami spacerowymi z ławkami, elementami ozdobnymi oraz miejscami rekreacji.

Opublikowano: 01 września 2017 09:24

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 546

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.