Władysławowo najpopularniejszym nadmorskim kurortem! (raport)

Plaża we Władysławowie z lotu ptaka (link otworzy duże zdjęcie)


Zgodnie z raportem serwisu turystycznego Nocowanie.pl, w okresie czerwiec–sierpień 2017, Władysławowo było najpopularniejszym kurortem, wśród osób poszukujących wypoczynku nad morzem. Z blisko 7,5 mln użytkowników korzystających z witryny aż 5,22% szukało obiektów noclegowych właśnie we Władysławowie.

Najchętniej wybieranym na wakacje województwem było pomorskie (33%), następnie zachodniopomorskie (22%) i małopolskie (15%). Zaś najmniej popularne w tym czasie były opolskie (0,17%), łódzkie (0,24%) i lubuskie (0,35%).

Jeżeli chodzi o konkretne miejscowości to na czele zestawienia znalazło się Zakopane, gdzie od czerwca do sierpnia bieżącego roku, tę miejscowość wśród zapytań wpisywało ponad 6% użytkowników. Tuż za nim uplasowało się Władysławowo (5,22%). Kolejne miejsca zajęły: Łeba (3,5%), Krynica Morska (3,18%) oraz Karpacz (3.09%).

Zestawienie zapytań serwisu Nocowanie.pl z 2017 rokuTabela: Dane z okresu czerwiec-sierpień. Uwzględniają procentowy udział zapytań o nocleg w najpopularniejszych miejscowościach do zapytań w całym kraju.

Wśród najczęściej wybieranych form zakwaterowania znalazły się kwatery i pokoje (47%), podobnie było również w roku ubiegłym. W tym roku turyści częściej wybierali domki (15%) i apartamenty (13%), ale pensjonaty również znalazły się wysoko.

Wśród udogodnień o które pytali turyści najczęściej pojawiały się: łazienka (42%), telewizor (27%) i radio (26%).

Dokładnie, jak w ubiegłym roku turyści najczęściej pytali o pięciodniowe pobyty. Najpopularniejsze były wyjazdy rodzinne, na drugim miejscu znalazły się pary, dopiero później znajomi. Ciekawe jest, że coraz więcej osób podróżuje i spędza wakacje w pojedynkę. Oferty dla singli również cieszyły się zainteresowaniem. Najczęściej pytano o nocleg dla dwóch osób (70%), następnie dla czterech (9%) i trzech (7%), single (6%) wyprzedzili podróżujących grupami. Pojawiały się grupy lub rodziny sześcioosobowe (1,9%) i pięcioosobowe (1,7%), ale turyści pytali nawet o noclegi dla 15 osób.

Kompletny raport dostępny jest na stronie internetowej Nocowanie.pl

Opublikowano: 05 września 2017 10:33

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1454

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.