Burmistrz podziękował ratownikom za ich pracę (foto i wideo)

Burmistrz podziękował ratownikom za ich pracę (link otworzy duże zdjęcie)


Burmistrz Władysławowa Roman Kużel spotkał się z ratownikami WOPR, którzy w sezonie letnim dbali o porządek i bezpieczeństwo na kąpieliskach Gminy Władysławowo. Dzięki ich poświęceniu i zaangażowaniu w akcjach ratunkowych 
w wodzie, jak i na lądzie, udało się ocalić zdrowie oraz życie wielu wypoczywających nad morzem turystów.

W spotkaniu uczestniczyli ratownicy WOPR Puck na czele z Prezesem Jarosławem Radtke oraz ratownicy WOPR Wejherowo wraz z Prezesem Danielem Szczygłem, zabezpieczający kąpieliska na terenie Gminy Władysławowo. Podczas rozmów dzielili się oni spostrzeżeniami oraz doświadczeniami, związanymi z pracą podczas tegorocznych wakacji. Burmistrz podziękował im za ten wysiłek i stwierdził, że znakomicie wywiązują się z odpowiedzialnych obowiązków. W tym sezonie letnim w Gminie Władysławowo utonęła tylko 1 osoba, która kąpała się w Bałtyku mimo czerwonej flagi oraz dwukrotnie, mimo uwag ratowników, wchodziła do rwącej wody. W wielu przypadkach, dzięki natychmiastowym interwencjom i zimnej krwi, na szczęście udało się uniknąć przypadków zagrożenia zdrowia i życia wypoczywających nad morzem osób. Tym samym sezon letni 2017 można zaliczyć do udanych, a ratownikom należą się wielkie słowa uznania.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy w tym sezonie letnim, ratownicy korzystali także z tzw. "korytarzy bezpieczeństwa", dzięki którym mogli w sprawny sposób przedostać się od linii brzegowej do wyjścia. To usprawnienie przydało się m.in. w sytuacji, gdy jedna z plażowiczek dostała ataku epilepsji. Ratownicy korzystając z wytyczonych dróg natychmiast udzielili jej niezbędnej pomocy i przekazali służbom ratunkowym.

Opublikowano: 11 września 2017 12:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 918

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.