Bitwa o Wielką Wieś 2017 (foto)

Bitwa o Wielką Wieś Władysławowo 2017 (link otworzy duże zdjęcie)

W drugi wrześniowy weekend (8-10/09) we Władysławowie odbyła się trzecia już edycja „Bitwy o Wielką Wieś”. W tym roku - oprócz rekonstrukcji tytułowej bitwy o ówczesne Władysławowo (10 września 1939 roku) – uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć nawiązanie do walk prowadzonych przez polską Brygadę Pancerną im. Bohaterów Westerplatte o Kępę Oksywską w kwietniu 1945 roku oraz obejrzeć jeden z epizodów ilustrujących ostatnie walki na Pomorzu wiosną 1945 roku.

Trzydniowa impreza, której towarzyszył historyczny sprzęt bojowy oraz efekty pirotechniczne, odbywała się na placu przy Alei Żeromskiego (piątek, niedziela) oraz na władysławowskiej plaży przy wejściu nr 1 (sobota), gdzie dodatkową atrakcją był przelatujący nad miejscem rekonstrukcji samolot.

W cyklu rekonstrukcji, które jak zawsze przyciągnęły niemałe grono zainteresowanych, udział wzięło przeszło 130 rekonstruktorów z 14 stowarzyszeń i grup rekonstrukcji historycznej, między innymi AA7, Freiwillingen, Theatrum Historica, Barbarossa, Gdyński Szwadron Krakusów, MD LOT czy Luger.

Organizatorami wydarzenia było Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie oraz Muzeum Techniki Militarnej i Historii Pomorza, współorganizatorami zaś AA7, PanzerFarm, Muzeum Gryf  i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie.

Opublikowano: 15 września 2017 11:31

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 945

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.