II Maraton Północy za nami (foto)

II Maraton Północy Hel - Jastarnia - Rozewie 2017 (link otworzy duże zdjęcie)


Prawie 130 śmiałków z całego kraju stanęło na starcie II Maratonu Północy, który miał miejsce w niedzielę 17 września, a którego trasa wiodła od latarni morskiej w Helu do latarni morskiej w Rozewiu.

Biegnąca w głównej mierze wzdłuż Półwyspu Helskiego trasa, pozornie łatwa, potrafi dać się we znaki, szczególnie jeśli chodzi o końcowe kilometry, gdzie podbiegi wydają się nie mieć końca. Jednak ci, którym udało się ukończyć bieg, na metę dotarli wymęczeni, ale szczęśliwi.

Najszybszym uczestnikiem II Maratonu Północy okazał się Mirosław Kowalski ze Szczecinka, który królewski dystans 42 kilometrów i 195 metrów przebył w czasie 3:06:31. Za nim uplasował się Adam Hatłas z Gdyni (3:12:44). Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Przybylski z Boreczna (3:14:26). Pierwszą kobietą na mecie była Edyta Wilk z Dąbrowy Górniczej (3:42:47). Najlepszym zawodnikiem z Gminy Władysławowo okazał się Waldemar Abucewicz z Władysławowa (3:17:08), który zajął czwarte miejsce.

Uczestnikom przypadł do gustu kameralny charakter imprezy, podkreślali też respektowanie zasad fair-play na trasie. Wielu zapowiedziało już swój udział w przyszłorocznej, III edycji Maratonu Północy.

Organizatorem II Maratonu Północy było Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie. Wydarzenie współorganizowała Gmina Hel, Gmina Jastarnia, UKS Bliza Władysławowo oraz UKS Mewa Władysławowo.

Zobacz wyniki II Maratonu Północy

Zobacz także:
Grzegorz Elmiś - zdjęcia
Zuzanna Abucewicz - zdjęcia

Opublikowano: 19 września 2017 12:48

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 868

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.