Nowe iluminacje świąteczne ozdobiły gminę (foto)

Nowe iluminacje świąteczne ozdobiły Gminę Władysławowo (link otworzy duże zdjęcie)


W tym roku Gminę Władysławowo przyozdobiło 1320 metrów ledowych węży świetlnych. Świąteczne dekoracje zainstalowano m.in. na władysławowskim rondzie, Alei Gwiazd Sportu, przy remizie strażackiej w Chłapowie, przy kościele i promenadzie w Jastrzębiej Górze oraz na choince w Ostrowie.

Poza wymienionymi powyżej choinkami, naszą gminę upiększają iluminacje świąteczne w Rozewiu oraz przy ulicy Kolorowej w Karwi. Po raz pierwszy choinki stanęły na deptaku w Chałupach i przy przystanku autobusowym w Tupadłach (po 140 metrów węża świetlnego). Warto wspomnieć także o wymienionych iluminacjach na rondzie im. Jana Pawła II we Władysławowie oraz 3 nowych dekoracjach świątecznych, zawieszonych na słupach oświetleniowych na nowym rondzie przy Drodze Chłapowskiej. Także w Rozewiu na ulicy Leona Wzorka zawieszono świąteczne ozdoby. Z kolei przed budynkiem ratusza miejskiego ustawiono malowniczą, wolnostojącą bombkę o wymiarach 420x390x221 cm, która stanowi jednocześnie wejście do budynku urzędu.

Dodatkowo w tym roku w imponujący sposób „rozświetliła się” Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie, na której pomiędzy lampami zawieszono 70 węży świetlnych. Nową atrakcją tego miejsca są także iluminacje świąteczne w formie 3D z efektem błysku w co piątej diodzie. Stanowią je dwie gwiazdy o wysokości 3,5 metra i szerokości 1,9 metra, ustawione w sąsiedztwie fontanny. Poniżej gwiazd znajduje się przeuroczy renifer z saniami, do których można wsiąść, a przy choince ustawiono bajkową głowę renifera. Iluminacje już w pierwszych dniach po zainstalowaniu cieszyły się dużą popularnością wśród amatorów fotografii.

Opublikowano: 19 grudnia 2017 14:54

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1063

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.