98. rocznica Zaślubin Polski z Morzem (foto)

98. rocznica Zaślubin Polski z Morzem we Władysławowie (link otworzy duże zdjęcie)


11 lutego we Władysławowie odbyły się obchody 98. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. WNMP, po której zebrani przeszli pod pomniki Antoniego Abrahama i gen. Józefa Hallera.

Uczestnicy obchodów po uroczystej mszy świętej, którą uświetnił chór parafialny, przeszli w szyku, na czele którego stanęli żołnierze z 43. Batalionu Saperów z Rozewia oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, pod pomnik Antoniego Abrahama. Tam orkiestra odegrała hymn kaszubski, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Następnie zebrani udali się pod pomnik błękitnego generała Józefa Hallera, gdzie odegrano Mazurka Dąbrowskiego. W tym miejscu głos zabrał Burmistrz Władysławowa Roman Kużel, który parafrazując powiedzenie kaszubskiego poety Hieronima Derdowskiego powiedział: „Nie ma Morza bez Polski, a Polski bez dostępu do Morza Bałtyckiego”. To nasze wspólne dobro, z którego korzystamy przez cały rok, a szczególnie latem, kiedy kwitnie ruch turystyczny. Pamiętajmy o tym, doceniając poświęcenie rodaków, walczących o ten bezcenny skarb. Następnie przedstawiciel 43. Batalionu Saperów z Rozewia odczytał Apel Pamięci Oręża Polskiego, po którym żołnierze oddali salwę honorową, a delegacje ponownie złożyły wiązanki kwiatów.

Dziękujemy za udział w uroczystościach: dowództwu Garnizonu Władysławowo, władzom kościelnym, zarządom osiedli i radom sołeckim, Miejskiej Orkiestrze Dętej z Władysławowa, organizacjom, przedsiębiorstwom, instytucjom, młodzieży szkolnej, harcerzom i wszystkim pozostałym za obecność na obchodach 98. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

Opublikowano: 12 lutego 2018 13:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 560

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.