Rewizyta w Makowie Podhalańskim (foto)

Rewizyta w Makowie Podhalańskim (link otworzy duże zdjęcie)


Delegacja z Władysławowa odwiedziła naszych przyjaciół z Makowa Podhalańskiego. Było to drugie w tym roku spotkanie partnerskich samorządów, które współpracują ze sobą już od 16 lat. W czerwcu bieżącego roku Makowianie przebywali we Władysławowie przy okazji obchodów ćwierćwiecza partnerstwa z niemieckim Lamstedt.

Zastępca Burmistrza Władysławowa Kamil Pach, Kierownik Referatu Środowiska i Gospodarki Odpadami Ewa Mączka, Rzecznik Prasowy Grzegorz Żaczek oraz Radni Dorota Jeka i Tadeusz Budzisz przebywali w Makowie Podhalańskim w dniach 15-18 września. W tym czasie spotkali się z Burmistrzem Pawłem Salą, radnymi oraz urzędnikami samorządu u podnóża gór. Wizyta była okazją do rozmów nt. prowadzonych inwestycji, pozyskiwania środków zewnętrznych z instrumentów unijnych i rządowych oraz polityki rodzinno-zdrowotnej. Nasza delegacja odwiedziła m.in. Szpital Specjalistyczny stanowiący Zakład Opieki Długoterminowej, Dom Senior-Wigor, Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim, Bazylikę Mariacką oraz Kraków. Mimo ponad 600 kilometrów odległości pomiędzy samorządami, kontakty i wymiana wzajemnych doświadczeń z roku na rok kwitnie przynosząc obu stronom wymierne korzyści.

Opublikowano: 20 września 2017 08:44

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 253

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.