Uczniowie SP nr 2 wzięli udział w regionalnych eliminacjach konkursu "Odyseja Umysłu" (foto)

Uczniowie SP nr 2 wzięli udział w regionalnych eliminacjach konkursu Odyseja Umysłu (link otworzy duż


Siedmioosobowa drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 we Władysławowie wzięła udział w Regionalnych Eliminacjach Konkursu Odyseja Umysłu, który 11 marca 2018 roku miał miejsce w Gdańsku. W tym roku na Eliminacje Regionalne przyjechały aż 123 drużyny.

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny w formie konkursu twórczego rozwiązywania problemów. Program ma na celu rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy człowiek. Inspiruje uczestników do myślenia i wymyślania, angażując ich w proces rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Kierowany jest do dzieci i młodzieży, a realizowany w szkołach i innych placówkach edukacyjno-wychowawczych w cyklu rocznym. Swoje rozwiązania drużyny prezentują sędziom i publiczności podczas konkursu. Występy oceniane są w ramach danego Problemu i w czterech kategoriach wiekowych.

Na konkurs w Polsce składają się dwa etapy: Eliminacje Regionalne w czterech miastach (Poznań, Wrocław, Warszawa i Gdańsk) oraz Finał Ogólnopolski (Gdynia). Odyseusze z Dwójki w składzie: Helena Krawiec, Sandra Cichosz, Oliwia Bisewska, Paulina Rogowska, Tamara Adas, Michalina Kałmucka oraz Michał Damaszk zmagali się z (5) problemem długoterminowym, czyli ”Nieziemska miejscówka." Drużyna startowała w drugiej kategorii wiekowej pod czujnym okiem trenerki p. Alicji Krzebietke.

Źródło: SP nr 2 we Władysławowie

Opublikowano: 14 marca 2018 08:57

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 549

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.