Nauczyciele z SP nr 2 na wyjeździe partnerskim w Portugalii (foto)

Nauczyciele z SP nr 2 na wyjeździe partnerskim w Portugalii (link otworzy duże zdjęcie)


W dniach 08.03.2018 – 10.08.2016 nauczyciele z SP 2 Władysławowo: Aneta Skwiercz i Waldemar Budzisz uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu projektowym (Transnational Project Meeting) projektu Erasmus + Partnerstwa Startegiczne „Eco-friedly practices at schools” w Szkole Podstawowej Agrupamento de Escolas de Moure e Ribeira do Neiva w miejscowości Vila Verde w Portugalii. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele ze szkół krajów partnerskich – Turcji, Litwy i Włoch.

Nauczyciele przedstawili prezentacje przygotowane przez uczniów każdego partnera na temat zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt, obejrzeli wystawę ekologiczną przygotowaną przez uczniów szkoły z Portugalii oraz ogródek ekologiczny przy szkole. Ponadto nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu na temat platformy e-Twinning, która będzie wykorzystana do upowszechniania rezultatów projektu. Uczniowie szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zintegrowanych z działaniami projektu Erasmus+ na temat inwazyjnych gatunków zwierząt i roślin oraz metod ich zwalczania. Zajęcia prowadzili studenci biologii. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie quizu przez uczniów oraz uroczyste wręczenie certyfikatów.

W drugim dniu wizyty zorganizowano spotkanie w Urzędzie Miasta z przedstawicielem władz lokalnych oraz opracowano program działań na kolejne międzynarodowe spotkania projektowe. Najbliższe odbędzie się w Polsce w SP nr 2 w dniach 17-19 maja 2018 roku.

Opublikowano: 14 marca 2018 09:42

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 510

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.