W Urzędzie Miejskim we Władysławowie zapłacisz kartą i telefonem

W Urzędzie Miejskim we Władysławowie zapłacisz kartą (link otworzy duże zdjęcie)


Władysławowski magistrat jeszcze bardziej przystępny dla mieszkańców. Od 13 listopada można uiszczać w kasie podatki i opłaty w formie bezgotówkowej tj. za pośrednictwem karty płatniczej lub telefonu komórkowego. Co najważniejsze, zarówno klient, jak i urząd nie ponoszą z tego tytułu dodatkowych kosztów.

W połowie listopada w Urzędzie Miejskim we Władysławowie wprowadzona została możliwość uiszczania urzędowych opłat za pośrednictwem karty płatniczej. Ma to związek z przystąpieniem do programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. – Staramy się zmieniać nie tylko infrastrukturę publiczną w formie inwestycji na terenie gminy, ale i usprawniać obsługę oraz dostępność urzędu dla mieszkańców. Możliwość płacenia kartą jest nie tylko wygodna dla klienta, ale i ułatwia realizację płatności w samym urzędzie – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Opłaty można teraz uiszczać szybciej, ale i bezpieczniej, gdyż nie trzeba nosić ze sobą gotówki. Urząd nie ponosi żadnych kosztów związanych z przyjmowaniem tego rodzaju płatności. Prowizji nie płacą także klienci. Wedle informacji zamieszczonych na stronie ministerstwa, obecnie tylko ok. 10% jednostek samorządu terytorialnego oferuje obywatelom taką funkcjonalność.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju.

Opublikowano: 14 listopada 2017 12:49

Kategoria: Komunikaty

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 734

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.