Bezpłatne badania diabetologiczne we Władysławowie (26/04)

Fundacja NEUCA (link otworzy duże zdjęcie)


Mieszkańcy Władysławowa będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie cukrzycy. Mobilny punkt zlokalizowany będzie przy ulicy Hallera 19 we Władysławowie, 26 kwietnia (środa) w godz. 10:00-16:00.

Zgodnie z najnowszymi danymi World Health Organization na świecie żyje ponad 422 mln dorosłych z cukrzycą, a w Polsce 2,73 mln z czego wielu z nich w ogóle nie wie, że choruje. Niestety, coraz częściej chorują na nią także dzieci, o czym nie rzadko nie mają pojęcia ich rodzice. Co gorsza, cukrzyca rozwija się w organizmie, często nie dając żadnych objawów. Dlatego też niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań w celu jej wykluczenia bądź monitorowania leczenia - podkreśla lek. Dorota Skwira-Rutkowska. W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i szerzenie wiedzy na temat cukrzycy.

W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję mobilny punkt badań pojawi się w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce, w tym także we Władysławowie, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków. Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.
 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Bogusława Golus-Jankowska

boguslawa.golus-jankowska@neuca.pl

+48 723 995 164

 

Joanna Sobieska

InnerLook

j.sobieska@innerlook.pl

+48 533 542 595  

 

Opublikowano: 13 kwietnia 2017 14:37

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 651

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.