Dołącz do bazy DKMS

Przyjdź i dołącz do bazy DKMS (link otworzy duże zdjęcie)


Czy wiesz, że... co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę? Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego? Niestety wielu Pacjentów wciąż nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy... Razem możemy więcej!

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 wraz z dyrekcją otwierają nową bramę do pomocy innym. W środę (28.11.2018) uczniowie przeprowadzili  akcję w szkole, skierowaną do pracowników, nauczycieli i pełnoletnich uczniów. Paulina Marzejon – przewodnicząca SU i jednocześnie inicjatorka akcji, przedstawiła krótką prelekcję o akcji oraz podjęciu decyzji o byciu Świadomym Dawcą. Wraz z innymi wolontariuszami prowadzono rozmowy kwalifikujące do bycia dawcą i pobierane były materiały genetyczne. Do bazy dopisano 13 osób! Dwa dni później akcja była kontynuowana dla rodziców i wszystkich zainteresowanych dołączeniem do bazy potencjalnych dawców DKMS. Niezależnie od organizowanych przedsięwzięć, zachęcających do dopisania do bazy, każdego dnia można pomóc pokonać nowotwory krwi. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej fundacji.

Opublikowano: 30 listopada 2018 11:24

Kategoria: Ogłoszenia

Zdjęcia:

Wyświetleń: 340

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.