Zejście na plażę nr 14 w Chłapowie powstanie na nowo (foto i wideo)

Zejście na plażę nr 14 w Chłapowie (link otworzy duże zdjęcie)


Poprawi się komfort, wygląd, a przede wszystkim bezpieczeństwo zejścia na plażę na wysokości ul. Zielonej w Chłapowie. Gmina Władysławowo w miejscu wejścia nr 14 wybuduje nowe schody. Na inwestycję, której koszt przekracza 900 tysięcy złotych, samorząd otrzyma pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Drewniana konstrukcja schodów, stanowiących zejście na plażę nr 14 w Chłapowie, podczas ostatnich sztormów została znacząco uszkodzona. Turyści oraz mieszkańcy chcąc dostać się nad morze musieli korzystać z daleko położonych od siebie sąsiednich wejść. Na szczęście udało się znależć rozwiązanie tej sytuacji. - Porozumieliśmy się z WFOŚ, od którego otrzymamy pożyczkę o wartości do 300 tysięcy złotych, a także dotację w wysokości do 400 tysięcy złotych, której nie będziemy musieli spłacać. Pozostałe 200 tysięcy złotych zabezpieczymy ze środków własnych - mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Zejście spełniać będzie wszystkie wymagane normy. Konstrukcja ma zostać wykonana jeszcze w tym roku, a jeżeli procedury pozwolą, to może nawet do sezonu letniego, tak aby przyjeżdżający na wakacje turyści w ogóle nie odczuli trudności, a wręcz przeciwnie byli pozytywnie zaskoczeni zastanymi zmianami.

AKTUALIZACJA z dnia 11 kwietnia 2017 roku: 11 kwietnia została podjęta uchwała Rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w sprawie udzielenia pożyczki do kwoty 300 000 zł i dotacji do kwoty 400 000 zł dla Gminy Władysławowo na realizację zadania pn. "Ochrona siedliska przyrodniczego klifów na wybrzeżu Bałtyku przed antropogeniczną degradacją poprzez budowę zejścia na plażę w Chłapowie".

Opublikowano: 16 marca 2017 10:59

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 8444

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.