To prastara osada rybacka, leżąca w bezpośrednim sąsiedztwie Jastrzębiej Góry, wymieniona po raz pierwszy w dokumencie z 1224 roku jako Tapatle, a w 1227 roku jako Tupadla.

Wieś Tupadły leży w bliskim sąsiedztwie Jastrzębiej Góry. Wypoczywać można tu w bardzo sielskich warunkach, rozkoszując się spokojem i ciszą. Osada ta znana już była w 1224 roku jako Tapatle, a w 1227 jako Tupadła. Z miejscem tym związana jest legenda, która głosi, iż to właśnie tutejsi rybacy wyratowali z topieli króla Zygmunta III Wazę, powracającego z nieudanej wyprawy do Szwecji.

W Tupadłach w okresie od czerwca do września można skorzystać z możliwości podniebnej przejażdżki awionetką turystyczną. Drugie takie lądowisko znajduje się we Władysławowie.

Tutejszą bazę noclegową tworzą głównie kwatery prywatne.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.