II Dzień Otwarty Domu Rybaka - pogoda i frekwencja dopisały (foto i wideo)

II Dzień Otwarty Domu Rybaka - pogoda i frekwencja dopisały (link otworzy duże zdjęcie)


Tuż po godzinie 12 w niedzielę (27 maja) na placu przed Urzędem Miejskim, jak i w samym budynku zorganizowany został II Dzień Otwarty Domu Rybaka we Władysławowie. Aura dopisała, podobnie jak frekwencja i dobre humory. Nie zabrakło konkursów, pokazów służb, występów muzycznych, zwiedzania ciekawych miejsc oraz licznych atrakcji dla małych i dużych.

Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w podróży po "Domu Rybaka", podczas której zwiedzali m.in. fragmenty piwnic, monitoring straży miejskiej, taras na III piętrze, tzw. ogród zimowy, czy gabinet Burmistrza. W sali 309 odbywały się warsztaty plastyczne dla dzieci, przygotowane przez Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie. Kilka pokoi obok konkurs dla najmłodszych przygotował Zespół ds. Funduszy Unijnych. Podobnie było piętro niżej, gdzie w pomieszczeniach na co dzień zajmowanych przez Referat Finansowo-Budżetowy, można było wziąć udział w quizach z nagrodami, zobaczyć prezentację nt. codziennej pracy "finansów", a także sprawdzić banknoty czy posiadają wszelkie zabezpieczenia i nie są fałszywkami. W sali 103 w ramach II Konferencji Hallerowskiej wyświetlany był film dokumentalny "Błękitna Armia", a także malowano i przedstawiano piękne obrazy. Również na I piętrze w strojach kaszubskich Panie z Koła Gospodyń z Władysławowa częstowały pysznymi ciastami. W "ogrodzie zimowym" prezentowane były natomiast wojskowe mundury, odznaczenia i ordery.

Na samym placu przed Urzędem Miejskim przy pięknym słońcu działo się równie wiele. Sprzęt oraz wyposażenie funkcjonariuszy prezentowali: Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska oraz Saperzy. Swoje stoiska mieli również Ośrodek Pomocy Społecznej, Bank PKO BP, a także pracownicy UM. Można było sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, pokręcić się w żyroskopie, czy pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Dla obecnych przygotowano darmowy poczęstunek - żurek, bigos oraz ciasto, a dla najmłodszych - popcorn i watę cukrową. Punktem kulminacyjnym było ułożenie z białych i czerwonych kartoników, trzymanych przez uczestników, flagi Polski. Przedsięwzięcie zostało uwiecznione zdjęciem z drona, po czym w nagrodę każdy zaangażowany mógł poczęstować się wielkim Niepodległościowym Tortem. Równocześnie do tych atrakcji na scenie odbywały się występy muzyczne oraz konkursy. Czas gościom umilali Miejska Orkiestra Dęta z Władysławowa oraz zespół "Omega" ze Sławoszyna. Konkurs wiedzy o Władysławowie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna, grę orientacyjną po Urzędzie Miejskim poprowadziła natomiast kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. Po licznych pozytywnych opiniach oraz uśmiechach, Dzień Otwarty z całą pewnością można zaliczyć do udanych.

Opublikowano: 28 maja 2018 13:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1158

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.