Program wystartował i "Dynamiczni Seniorzy z Energią" już ćwiczą (foto)

Program wystartował - Dynamiczni Seniorzy z Energią już ćwiczą (link otworzy duże zdjęcie)


Począwszy od 22 maja w hali Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie mieszkańcy w wieku 55+ wtorkowe popołudnia spędzają w ciekawy i aktywny sposób. Ma to związek z zajęciami organizowanymi w ramach programu Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z Energią”.

Działania w ramach przedsięwzięcia realizowane są na kilku polach. Jednym z nich jest stymulowanie aktywności fizycznej poprzez odpowiednio dostosowane zadania, dobierane przez wykwalifikowanych instruktorów. I tak projekt obejmuje następujące bloki ćwiczeń: testowanie sprawności fizycznej, gimnastykę funkcjonalną, nordic walking z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie posturalne, ćwiczenia usprawniające przy muzyce, czy gimnastykę sensomotoryczną tj. profilaktykę upadków.

Inicjatywy związane są także z warsztatami, szkoleniami czy kołami zainteresowań, mającymi mieć wpływ na udział osób starszych w życiu kulturalnym i społecznym. Program dodatkowo ma pomóc uczestnikom w dostępie do opieki medycznej oraz profilaktyki prozdrowotnej. Po pierwszych spotkaniach widać, że zajęcia służą uczestnikom, nie tylko zwiększając ich sprawność fizyczną, ale i integrując lokalną społeczność.

Opublikowano: 18 czerwca 2018 08:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 570

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.