Stypendia pomostowe - zdobądź stypendium na I rok studiów

stypendia_pomostowe.png 

Na maturzystów, którzy rozpoczną studia dzienne w roku akademickim 2020/2021 czeka około 600 stypendiów w wysokości 500 zł miesięcznie, wypłacanych przez 10 kolejnych miesięcy. Rekrutacja do programu przebiega on-line, a wnioski można składać od 12 sierpnia do 14 września 2020 r. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich. Uczestnicy programu mogą również brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających ich kompetencje miękkie i umiejętności niezbędne do rozwijania późniejszej kariery zawodowej.


O PROGRAMIE

Stypendia Pomostowe” są jedną z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano blisko 24 tysiące różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 17 tysięcy na pierwszy rok studiów.

Partnerzy Strategiczni: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski
Partnerzy Główni: Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja BNP Paribas
Partnerzy: koalicja blisko 90 lokalnych organizacji pozarządowych
Na realizację osiemnastu edycji programu Partnerzy przeznaczyli ponad 117 milionów zł.

Program realizowany jest przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Centrum im. Profesora Bronisława Geremka oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Programem zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

 

Szczegółowe informacje:

https://www.stypendia-pomostowe.pl/

https://dlawas.org/stypendia-pomostowe/#.Xzzg_ugzZPY

Opublikowano: 20 sierpnia 2020 15:11

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 121

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.