Można jeszcze dołączyć do projektu „Dynamiczni Seniorzy z Energią” (do 27/04)

Babcia i Dziadek (link otworzy duże zdjęcie)


Program Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z Energią” dedykowany jest osobom w wieku 55+, które chcą aktywnie spędzać czas. Działania skupiają się wokół ułatwienia uczestnikom dostępu do opieki medycznej, profilaktyki prozdrowotnej i do zachęcania w uczestniczeniu w życiu kulturalnym i społecznym w swoim regionie. Inicjatywy związane są z warsztatami, szkoleniami czy kołami zainteresowań wśród osób starszych.

Działamy na rzecz Seniorów
Promujemy zdrowy styl życia i wdrażamy działania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Wiosną i jesienią prowadzić będziemy regularne zajęcia sportowe, przygotowane i realizowane we współpracy z wykwalifikowaną kadrą AWFiS, oraz zorganizowany zostanie Gminny Dzień Seniora, podczas którego można będzie skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, warsztatów czy wykładów. Celem działań jest nie tylko poprawa kondycji i zdrowia, ale również integracja lokalnej społeczności oraz wzbogacenie oferty kulturalnej przeznaczonej dla osób starszych.

Edukujemy
Zaopiekowany senior, to również bezpieczny senior. We współpracy z Wojewódzką Komendą Policji będziemy prowadzić cykl wykładów na temat bezpieczeństwa seniorów i korzyści płynących z oswojenia się z Internetem. Oszustwa seniorów to poważny problem – wyłudzenia pieniędzy, niekorzystne oferty, fałszywe umowy. Jak się ich ustrzec i co zrobić, gdy jednak podpiszemy niekorzystną umowę? Tego uczyć będziemy razem z policją i zaproszonymi gośćmi. Ponadto w trakcie spotkania, seniorzy będą mogli poznać nowoczesne rozwiązania technologiczne im dedykowane.

Praktyczne porady
Specjalnie dla seniorów przygotowaliśmy bazę wiedzy w postaci artykułów i materiałów na temat zdrowia, bezpieczeństwa i stylu życia – można ją znaleźć na stronie internetowej seniorzyenerga.pl. W trakcie wydarzeń natomiast dzielić się będziemy poradnikami i kalendarzami zawierającymi przepisy oraz ciekawostki na każdy dzień. Program rusza w kwietniu br. Osoby, które chcą wziąć w nim udział powinny zgłosić chęć uczestnictwa w Urzędzie Miejskim we Władysławowie poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej Urzędu oraz w Biurze Obsługi Interesanta. W związku z jeszcze dostępnymi miejscami dla chętnych do udziału w programie wydłużamy termin składania zgłoszeń do 27 kwietnia 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona, tym samym kolejność zgłoszeń będzie decydowała o kwalifikacji do programu.

Opublikowano: 17 kwietnia 2018 12:07

Kategoria: Komunikaty

Załączniki:

Karta zgłoszeniowa - "Dynamiczni Seniorzy z Energią" [86.32 KB]

Wyświetleń: 2092

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.