Ogłoszenie wyników III edycji Budżetu Obywatelskiego (02/10)

Budżet Obywatelski Gminy Władysławowo - logo (link otworzy duże zdjęcie)


Zapraszamy Państwa na konferencję, podczas której ogłoszone zostaną wyniki głosowania w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Władysławowo. Prezentacja odbędzie się 2 października (wtorek) o godz. 15:00 w sali 103 Urzędu Miejskiego we Władysławowie.

Jeżeli nie będziecie Państwo mogli uczestniczyć w spotkaniu, zachęcamy do śledzenia transmisji on-line z wydarzenia, która prowadzona będzie na fanpage'u Gminy Władysławowo na portalu Facebook.

Listy zwycięskich pomysłów opublikujemy również na stronie bip.wladyslawowo.pl w zakładce Budżet Obywatelski - WYNIKI oraz na stronie internetowej wladyslawowo.pl oraz w zakładce budżet obywatelski.

W jaki sposób zostaną wyłonione zadania do realizacji?

Podstawowym kryterium jest liczba zdobytych głosów. Na tej podstawie zostanie utworzona lista rankingowa. Drugim kryterium jest koszt realizacji danego pomysłu. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów i zmieszczą się w ogólnej kwocie przeznaczonej na realizację pomysłów w danym obszarze (miejski lub wiejski), zostaną rekomendowane do realizacji.

Jeśli któryś z pomysłów mieszkańców zajmie wysoką pozycję pod względem liczby zdobytych głosów, ale koszt jego realizacji będzie wyższy niż pozostała kwota, do realizacji zostanie rekomendowany kolejny pomysł z listy, który spełnia te warunki, aż do wyczerpania puli środków. Może to być nawet szósty czy siódmy pomysł z listy rankingowej - ważne, żeby wystarczyło pieniędzy na jego realizację.

Listę zadań przeznaczonych do realizacji zatwierdzi Rada Miejska Władysławowa uchwalając budżet Gminy Władysławowo na rok 2019. Realizacja wybranych przez mieszkańców pomysłów w ramach trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego rozpocznie się w 2019 roku.

Opublikowano: 25 września 2018 08:28

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 1110

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.