Refulacja zakończona - mamy najszersze plaże na wybrzeżu! (foto i wideo)

Refulacja zakończona - mamy najszersze plaże na wybrzeżu! (link otworzy duże zdjęcie)


Zakończyło się poszerzanie plaż w Jastrzębiej Górze i Ostrowie. Dzięki inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni, na terenie Gminy Władysławowo możemy cieszyć się teraz jednymi z największych plaż na wybrzeżu, sięgających blisko 120 metrów szerokości!

Dla zrozumienia skali przedsięwzięcia warto przytoczyć kilka faktów zrealizowanej inwestycji. W ciągu ostatnich tygodni gmina zyskała pół miliona metrów kwadratowych plaż i dwa miliony metrów sześciennych piasku! Skala działań robi niezwykłe wrażenie, szczególnie kiedy stanie się przy samym wejściu na plażę i spojrzy w stronę morza lub po prostu zobaczy zdjęcia z lotu ptaka. Dzięki wykonanym pracom nie tylko zwiększył się komfort wypoczywania turystów, ale co najważniejsze udało się zabezpieczyć brzeg morski przed erozją.

W najbliższym czasie na odcinku ok. 100 metrów przy wejściu nr 33 odbywać się będzie demontaż sprzętu, wykorzystywanego do realizacji poszerzania plaż.

foto i wideo: Grzegorz Nowak

Opublikowano: 14 sierpnia 2019 15:39

Kategoria: Komunikaty

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1290

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.