Kampania "Rowerowy Maj"

Kampania Rowerowy Maj - Gmina Władysławowo (link otworzy duże zdjęcie)

Miło nam poinformować, że w tym roku Gmina Władysławowo pierwszy raz przystąpi do kampanii Rowerowy Maj, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników i klas przewidziane są  nagrody. 

Ponieważ nadchodząca edycja to nasz debiut w tej akcji, zdecydowaliśmy, iż w tym roku, testowo, zostanie ona przeprowadzona w SP Chłapowo. Mamy nadzieję. że spotka się  z entuzjastycznym przyjęciem, a zdobyte doświadczenie i opinie pozwolą już w maju 2019 sprawnie przeprowadzić kampanię we wszystkich chętnych placówkach z terenu Gminy Władysławowo.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie rowerowymaj.eu

Opublikowano: 05 kwietnia 2018 11:15

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 1036

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.