Bezpłatna wycieczka ornitologiczna - uroczysko Każa i obóz Akcji Bałtyckiej (21/04)

Bezpłatna Wycieczka ornitologiczna (link otworzy duże zdjęcie)


Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszą z cyklu tegorocznych wycieczek organizowanych w ramach Nadmorskiego Klubu Przyrodnika. Tak jak w zeszłym roku, udamy się na wycieczkę ornitologiczną na Półwysep Helski, do uroczyska Każa i na obóz Akcji Bałtyckiej.

Półwysep Helski to nie tylko rozległe plaże, piękne kurorty czy wymarzone warunki do windsurfingu. Gdzieś tuż obok ruchliwej szosy, torów kolejowych i kempingów wciąż można zobaczyć fragment dzikiej przyrody. Wspólnie z ornitologiem udamy się na wycieczkę, aby zobaczyć jeden z najciekawszych zakątków Półwyspu – uroczysko Każa. Trasa będzie wiodła ścieżką edukacyjną przez uroczysko, a następnie ścieżką rowerową do obozu Akcji Bałtyckiej. Spacer będzie okazją do obserwacji i nasłuchiwania ptasich – i nie tylko – mieszkańców łąk, lasów, wybrzeża i zatoki, dla których mierzeja jest domem lub tylko przystankiem w podróży.

W obozie Akcji Bałtyckiej zobaczymy, jak wygląda proces obrączkowania ptaków – najbardziej powszechnej metody badania migracji ptaków. Dowiemy się co znajduje się na obrączce, po co właściwie znakuje się w ten sposób ptaki oraz dlaczego warto je obrączkować. Wycieczka zakończona zostanie ogniskiem z kiełbaskami.

Wycieczka jest bezpłatna, obowiązują zapisy (limit 30 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem 58 674-06-85.

Wycieczka odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota), miejsce zbiórki: Władysławowo ul. Merkleina 1 (obok Hallerówki), godzina 10:00.

Czas trwania wycieczki: ok. 4-5 godzin. Dystans: ok. 3,5 km. Wymagania: obuwie terenowe (na ścieżce może być woda i błoto), odpowiedni ubiór. Organizator zapewnia lornetki, ale można wziąć własną.

Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci z opiekunami.

Prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym. W tym roku planujemy jeszcze trzy wycieczki oraz jesienią serię wykładów przyrodniczych.

Cykl wycieczek dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Udział w wycieczce ornitologicznej jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
1) administratorem danych osobowych uczestników wycieczki jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Słupsku ul. Poniatowskiego 4a,
2) kontakt Nadmorski Park Krajobrazowy (mail)npk@pomorskieparki.pl , tel. (58) 674 06 85
3) posiadają Państwo prawo dostęp do danych osobowych, ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych i w tym celu powinni Państwo skontaktować się z administratorem danych,
4) mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,
5) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jednocześnie zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uczestnictwa w wycieczce ornitologicznej. Niniejsza zgoda dotyczy również wykorzystania wizerunku poprzez zamieszczenie danych osobowych w celach edukacyjnych, promocyjnych i informacyjnych.

Opublikowano: 16 kwietnia 2018 10:29

Kategoria: Ogłoszenia

Załączniki:

Wycieczka ornitologiczna - informacje [353.34 KB]

Wyświetleń: 1008

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.