Zabawa i edukacja - Wielki Dzień Pszczół (08/08)

Logo akcji Z Kujawskim pomagamy pszczołom (link otworzy duże zdjęcie)


8 sierpnia obchodzić będziemy Wielki Dzień Pszczół. Zapraszamy do Władysławowa na niecodzienne wydarzenie łączące dobrą zabawę i edukację, które odbędzie się w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. W tym roku z okazji pszczelego święta organizatorzy przygotowali grę miejską, w której może wziąć udział każdy, indywidualnie, z rodziną lub przyjaciółmi. Startujemy z Alei Gwiazd Sportu - na wysokości ul. Brzozowej. Wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić i dowiedzieć czegoś więcej o tych pożytecznych owadach,  zapraszamy od godziny 12 do 15.

Gra miejska dzięki atrakcyjnej formie pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę na temat pszczół oraz rodzimych gatunków roślin nektaro- i pyłkodajnych. Oprócz ciekawych informacji organizatorzy gwarantują także doskonałą zabawę. Na wszystkich chętnych czekają m.in. zadania logiczne, łamigłówki z wykorzystaniem plansz edukacyjnych i dużo ruchu. Na kolejnych etapach gry uczestnicy spotykać będą również postacie, które pokażą im ciekawostki z życia pszczół. Najważniejszym punktem wydarzenia będzie stworzenie przez drużynę miejsca przyjaznego pszczołom, czyli takiego w którym te pożyteczne owady mogą znaleźć pokarm.

Gra trwa ok. 50 minut a rozpocząć ją można między godziną 12 a 15. Dzięki udziałowi w wydarzeniu będziecie mogli miło spędzić czas z przyjaciółmi lub rodziną, poznać bogaty świat pszczół oraz  ich rolę w życiu człowieka i w przyrodzie. Dla każdej drużyny biorącej udział w grze przewidziane są upominki.

Wielki Dzień Pszczół obchodzony jest już po raz szósty. Celem święta jest pokazanie, jak wiele gatunków pszczół żyje blisko nas i co możemy dla nich zrobić.  W naszej szerokości geograficznej ok. 80 proc. roślin jest owadopylnych. Bez pomocy pszczół nie byłyby one w stanie się rozmnażać, wytwarzać nasion i owoców, które tak chętnie spożywamy. Musielibyśmy pożegnać się m.in. z jabłkami, malinami, czereśniami, porzeczkami, pomidorami, dyniami,  a nawet herbatą i kawą. Rośliny owadopylne dostarczają także pożywienia i schronienia wielu gatunkom zwierząt.

Dlatego warto zadbać o pokarm dla pszczół. Wprawdzie na wysiew nasion jest już nieco za późno, ale w sklepach ogrodniczych i na bazarach można kupić kwiaty przyjazne pszczołom, m.in. jeżówki, nagietki, astry, szałwię lub wrzos. Trzeba je tylko zasadzić w ogródku, na balkonie albo w doniczce na parapecie. Będziemy mogli wtedy cieszyć się urodą kolorowych kwiatów a przy okazji pomożemy pszczołom.

Pełną listę roślin przyjaznych pszczołom można znaleźć na stronie: pomagamypszczolom.pl

Kontakt do eksperta programu:

Kasia Dytrych, tel.: 502-515-662, mail: kasia.dytrych@pomagamypszczolom.pl

Kontakt dla mediów:

Agata Kinasiewicz, tel.: 792-412-010, mail: agata.kinasiewicz@profile.com.pl

Opublikowano: 11 lipca 2018 09:18

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 945

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.