Spacer Krajobrazowy na Cyplu Helskim (20/10)

Spacer Krajobrazowy na Cyplu Helskim (link otworzy duże zdjęcie)


W ramach Nadmorskiego Klubu Przyrodnika zapraszamy na ogólnopolski Dzień Krajobrazu i Spacer na Cyplu Helskim. Krajobraz to nie tylko lasy, jeziora i góry. Bardzo ważnym elementem krajobrazu są nasze miasta i wsie, bo to one nadają charakter wielu miejscom.

W trakcie spaceru poznamy najstarszą część miasta Hel z tradycyjną zabudową rybacką. Przy Promenadzie nad plażą usłyszymy o procesach powstawania wybrzeża mierzejowego, wydmowego oraz nauczymy się rozpoznawać charakterystyczne wydmowe zbiorowiska roślinne. W przystani rybackiej i jachtowej zwykle gromadzą się liczne ptaki migrujące, które będzie można nauczyć się rozpoznawać. Na cyplu Półwyspu Helskiego istnieje wiele bunkrów z okresu II wojny światowej, będących pozostałością po Rejonie Umocnionego Helu, jako szczególnie ważnego miejsca strategicznego, usłyszymy o ich historii I znaczeniu w czasie wojny. Na zakończenie spaceru planowane jest zwiedzanie Fokarium, parku wydmowego oraz „Domu Morświna”.

Wycieczka odbędzie się 20 października (sobota), miejsce zbiórki: Hel, Dworzec PKP; rozpoczęcie o godz. 9:00 i zakończenie około godz. 14:00 (godziny dostosowane do połączeń pociągami). Wycieczka dla wszystkich grup wiekowych, udział jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy (limit 25 osób), które przyjmujemy na adres: npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674-06-85. Czas trwania wycieczki: ok. 5 godzin. Wymagania: wygodne obuwie I odpowiedni ubiór. Trasa: Około 5 km. Organizator zapewnia lornetki do obserwacji ptaków. Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci z opiekunami. Prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym.

W tym roku planujemy jeszcze jesienią serię wykładów przyrodniczych. Cykl wycieczek dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Udział w wycieczce jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Opublikowano: 15 października 2018 12:05

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 641

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.