Zapraszamy na warsztaty Fotografia bezkamerowa / Miejskie Lekcje Fotografii

Miejskie Lekcje Fotografii (link otworzy duże zdjęcie)

📷 Cykl „Miejskie Lekcje Fotografii” - warsztaty fotograficzne i projekcje filmów o fotografii.

📸 Warsztaty - Fotografia bezkamerowa | prowadząca Sylwia "Nikko" Biernacka

🗓 20 października (sobota), godz. 11:00 - 14:00, miejsce: Siedziba Stowarzyszenia Rozwoju Szotlandu, ul. Niepodległości 16, Władysławowo (obok przedszkola Bursztynek).

📌 ilość dostępnych miejsc: 12

💸 Obowiązują zapisy: wstęp wolny - po uprzednim zarezerwowaniu miejsca mailowo dominika@ckpis.pl lub telefonicznie 58 674 54 45

Czy wiecie, że do powstania zdjęcia wcale nie jest potrzebny aparat? Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to zrobić, stworzyć ciemnię fotograficzną i poeksperymentować z obrazem? To zapraszamy do udziału w warsztacie. Warsztat tworzenia aparatów otworkowych (camera obscura) i fotografii bezkamerowej.

📋 Prezentacja i mini wykład o historii camery obscura i jej wykorzystaniu kiedyś i współcześnie.

📸 Stworzenie własnej camery obscury z pudełka tekturowego.

🕶 Poznanie budowy ciemni fotograficznej i zasad tworzenia fotografii bezkamerowej.

🌳 Sfotografowanie martwej natury stworzonym aparatem.

🕵‍ Własnoręczne wywołanie stworzonych fotografii w ciemni.


O prowadzącej:
Sylwia „Nikko” Biernacka - fotografka, trenerka i inspiratorka. Zmiana jest jedynym stałym elementem w jej życiu. Założycielka
Fundacji Machina Zmian i firmy Więcej Piękna. Kocha Bałtyk, z tej miłości narodził się projekt 440 km po zmianę. Od 7 lat każdego lata idąc brzegiem Bałtyku wspiera kobiety z niepełnosprawnością ruchu, zmienia polskie plaże tak aby były dostępne dla wszystkich, spełnia podróżnicze marzenia i inspiruje do zmiany. Jako trenerka realizuje autorskie warsztaty, spacery i podróże fotograficzno - rozwojowe dla kobiet, w których fotografia jest narzędziem samopoznania. Jako fotografka zajmuje się tematem tożsamości oraz tym w jaki sposób zmiana tożsamości wpływa na zmianę postrzegania siebie i świata. Realizuje autorskie projekty fotograficzno - społeczne. Prowadzi międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne. Swoje prace wystawiała w kraju i zagranicą, publikowała w prasie i w książkach. Jest autorką indywidualnych projektów artystycznych i współuczestniczką projektów międzynarodowych. Jej marzeniem jest to aby kobiety i mężczyźni na równych prawach uczestniczyli w różnych sferach życia. Od niedawna mieszkanka Gdańska. W wolnych chwilach rysuje.

***
Wszystkie wydarzenia z cyklu (warsztaty, projekcje filmowe i inne) chcemy udostępnić jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sala, w której odbywają się warsztaty i pokazy filmowe, znajduje się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Jeśli masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu i masz dodatkowe potrzeby (tłumacz/tłumaczka j. migowego, asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne) proszę skontaktuj się z nami: Paulina Pohl, paulina@440km.pl / tel 793433767

***
Projekt "Miejskie Lekcje Fotografii - Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu" jest realizowany przez Fundację Machina Zmian.
Projekt Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Partnerem projektu jest: Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Miasto Władysławowo i Miasto Jastarnia

Opublikowano: 17 października 2018 11:14

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 607

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.