Podaruj Alicji szansę na życie, zostań dawcą szpiku! (18/05)

Podaruj Alicji szansę na życie, zostań dawcą szpiku! (link otworzy duże zdjęcie)


Pomóżmy Ali wrócić do jej ukochanego życia – do beztroskiego cieszenia się rodziną – 7-letnią córką Olą i mężem Adamem; do ukochanych Bieszczad; prób chóru i wycieczek rowerowych. Najbliżsi Ali zorganizowali akcję „Dni Dawcy dla Ali” przy wsparciu Fundacji DKMS. Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się 18 maja w godz. 10:00-16:00 w hotelu Primavera Jastrzębia Góra (przy recepcji w budynku A).

Staram się nie planować, bo życie jest przewrotne. Żyję tu i teraz” – mówi 35-letnia Ala z Gdańska, która po zdiagnozowaniu białaczki zupełnie przewartościowała swoje życie.

5 lat temu stoczyła najważniejszą walkę w swoim życiu – pokonała ostrą białaczkę dzięki przeszczepieniu szpiku od brata. Spokój nie trwał jednak długo, ponieważ niedawno u Ali nastąpiła wznowa choroby. Tym razem konieczne będzie przeszczepienie od dawcy niespokrewnionego. To szansa dla niej na nowe życie.

Rejestracja to dosłownie 10 minut: krótki wywiad medyczny i samodzielny wymaz z wewnętrznej strony policzka. Wszystkich tych, którzy nie mogą być z nami w trakcie akcji zachęcamy do rejestracji on-line na stronie www.dkms.pl! Wystarczy się zapisać a pakiet do rejestracji przyjdzie do nas pocztą. Potem już tylko należy odesłać pakiet i trafiasz do międzynarodowej bazy dawców szpiku i masz sporą szansę na uratowanie życia swojemu bliźniakowi genetycznemu!

Rejestracja, jako potencjalny dawca to przeprowadzenie wstępnego wywiadu medycznego, wypełnienie formularza i pobranie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka, który jest niezbędny do określenia cech zgodności antygenowej. Faktycznym dawcą zostaniesz wtedy, gdy okaże się, że posiadasz takie same cechy zgodności antygenowej, jak chory pacjent.

Podaruj Alicji szansę na życie, zostań dawcą szpiku!


Opublikowano: 17 maja 2019 11:13

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 457

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.