Rejs edukacyjny kutrem (08/06)

Rejs edukacyjny kutrem (link otworzy duże zdjęcie)


W celu popularyzacji walorów przyrodniczych regionu, Nadmorski Park Krajobrazowy po raz kolejny proponuje wycieczkę w ramach „Nadmorskiego Klubu Przyrodnika”, w trakcie której spędzimy czas poszerzając wiedzę o regionie.

Zapraszamy na wycieczkę „Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce”. Wycieczka odbędzie się 8 czerwca 2019 r., do wyboru są godziny: 9:00, 10:30 i 12:00 (czas trwania ok. 1,5h). Miejsce zbiórki: port jachtowy w Pucku, mapa na plakacie w załączniku. Obowiązują zapisy (na każdą z godzin limit 20 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem 58 674 06 85. Na wycieczkę zapraszamy osoby dorosłe oraz młodzież i dzieci (od lat 10) z opiekunami.

Podczas rejsu kutrem badawczym uczestnicy wezmą udział w prelekcji o historii Zatoki Puckiej i Bałtyku oraz o cechach przyrodniczych tych akwenów. Zatoka Pucka jako część najmłodszego i „najsłodszego” morza świata skrywa w sobie wiele ciekawych tajemnic. Najważniejszym punktem programu będzie dokonanie połowu organizmów z dna Zatoki. Uczestnicy dowiedzą się jak odróżnić ciernika od cierniczka, dlaczego babka bycza jest gatunkiem niepożądanym w wodach Zatoki Puckiej, natomiast babki mała i piaskowa są objęte ścisłą ochroną. Wycieczka jest bezpłatna.

Cykl wycieczek dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Opublikowano: 03 czerwca 2019 09:20

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 405

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.