Ośrodek Żeglarski we Władysławowie coraz bliżej! (wideo i wizualizacje)

Ośrodek Żeglarski we Władysławowie - wizualizacja (link otworzy duże zdjęcie)


Gmina Władysławowo pozyskała kolejne grunty pod budowę Gminnego Ośrodka Żeglarskiego, który ma powstać na terenie osiedla Szotland we Władysławowie. Dokładnie chodzi o 6 działek o łącznej powierzchni ponad 2,6 hektara, mieszczących się na przedłużeniu ul. Skandynawskiej w kierunku ul. Bohaterów Kaszubskich i Zatoki Puckiej. Są one strategiczne ze względu na ich przeznaczenie – usprawnienie komunikacji oraz obsługę przystani.

O pomyśle wybudowania ośrodka żeglarskiego we Władysławowie mówi się już od pewnego czasu, jednak teraz zaczyna on nabierać realnych kształtów. Dotychczas Gmina była właścicielem trzech gruntów (oznaczonych na załączonej mapie kolorem niebieskim), planowanych pod budowę przystani. Teraz pozyskane zostały kolejne, dokładnie sześć działek (oznaczonych na mapie kolorem zielonym), na których planowane są istotne funkcje. Mowa głównie o drodze przy ul. Gdańskiej, która dzięki przebudowie skrzyżowania w bezkolizyjny sposób łączyłaby ul. Skandynawską i Bohaterów Kaszubskich, stanowiąc dojazd do ośrodka, a także miejscach, gdzie zlokalizowana ma być niezbędna dla żeglarza infrastruktura, zaplecze sanitarne, czy niska zieleń. – Jesteśmy zdeterminowani i zbliżamy się wielkimi krokami do realizacji niezwykle ważnej strategicznie dla naszej gminy inwestycji. Jak tylko uregulujemy pozostałe grunty, będziemy mogli przystąpić do budowy przystani, która może stanowić nie tylko dodatkową atrakcję, ale i otwierać nowe możliwości rozwoju, spędzania wolnego czasu, rekreacji, czy wreszcie uprawiania żeglarstwa we Władysławowie – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Projekt Gminnego Ośrodka Żeglarstwa obejmuje wykonanie m.in. pływającego pomostu wraz z przyczółkiem, bosmanatem, parkingiem oraz zagospodarowanie okolicznego terenu.

Zobacz także: Materiał wideo pn. "Gmina zbiera działki pod ośrodek żeglarski" w Twojej Telewizji Morskiej

Opublikowano: 17 listopada 2016 14:12

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 9133

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.