Nowe rondo we Władysławowie już się buduje! (foto i wideo)

Przebudowa skrzyżowania drogi na Łebcz z Drogą Chłapowską i ul. Żwirową we Władysławowie (link o


Burmistrz Władysławowa Roman Kużel i Starosta Powiatu Puckiego Jarosław Białk oficjalnie przekazali plac pod budowę ronda na skrzyżowaniu drogi na Łebcz z ul. Żwirową i Drogą Chłapowską we Władysławowie. Inwestycja, mająca usprawnić ruch w kierunku Władysławowa oraz zachodniej części gminy, ma zostać zrealizowana do 15 czerwca 2017 roku.

Oprócz przebudowy skrzyżowania oraz nowej nawierzchni wykonana zostanie także ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz chodniki wraz z przejściami dla pieszych.  To strategiczna inwestycja, ważna tak z perspektywy mieszkańców, jak i przyjeżdżających do nas turystów. Zwiększy się komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w tym miejscu  mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Zadanie zazębia się także z będącą już na ukończeniu budową ul. Jachtowej we Władysławowie, a także niebawem realizowanym (wykonanie do końca maja) utwardzeniem z płyt jumbo ul. Harcerskiej do ul. Droga Chłapowska we Władysławowie (Budżet Obywatelski).  Po sezonie powinna ruszyć także przy wsparciu środków z rządowego programu przebudowa ul. Żwirowej, a następnie pozostanie nam już tylko zaprojektowanie samej Drogi Chłapowskiej, stanowiącej obwodnicę Władysławowa  dodaje Burmistrz.

Łączny koszt budowy ronda to blisko 2,8 miliona złotych. 970 tysięcy złotych pochodzi z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, po 900 tysięcy złotych dołożyli Starostwo Powiatowe w Pucku oraz Gmina Władysławowo.

Zobacz: Przebudowę skrzyżowania z lotu ptaka:

Zobacz także: materiał wideo w Twojej Telewizji Morskiej pn. "Ruszyła budowa ronda we Władysławowie".

Zobacz także: materiał wideo w Twojej Telewizji Morskiej pn. "Rondo we Władysławowie oficjalnie gotowe".

Opublikowano: 05 kwietnia 2017 10:14

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 10750

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.