Wygodne zejście na plażę w Chłapowie już dostępne (foto i wideo)

Wygodne zejście na plażę nr 14 w Chłapowie już dostępne (link otworzy duże zdjęcie)


Najbardziej popularne w Chłapowie zejście na plażę nr 14 jest już dostępne. Szerokie, wygodne, a przede wszystkim trwałe i bezpieczne schody, wykonane zostały z estetycznego drewna syntetycznego.

Kompleksowa inwestycja w Chłapowie oprócz samych schodów z poręczami, obejmuje także wykonanie dojścia doń oraz oświetlenia (jesienią). Na końcu szerokiego na 3 metry zejścia umieszczona została kładka z zejściami po obu stronach. Ten fragment w sposób szczególny zostanie zabezpieczony przed sztormami.  Jestem bardzo szczęśliwy, że wybudowaliśmy schody na jednym z najważniejszych zejść na plażę w Gminie Władysławowo. Wejście nr 14 w Chłapowie tzw. "Zielony Szlak" jest najbardziej uczęszczanym w tej miejscowości. O remoncie, a raczej budowie nowych schodów mówiliśmy latami, ale jestem przekonany, że warto było czekać na obecny efekt. To nowa jakość dla Chłapowa, jego mieszkańców i turystów. Jestem zadowolony, że mimo wielu trudności firma Abruko zrealizowała ten projekt samodzielnie. Dziękuje również mieszkańcom Chłapowa, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w zadanie. To nasz wspólny sukces  mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Wcześniejsza, drewniana konstrukcja, podczas tegorocznych sztormów została znacząco uszkodzona. Turyści oraz mieszkańcy chcąc dostać się nad morze musieli korzystać z daleko położonych od siebie sąsiednich wejść. Na szczęście w porę udało się wykonać nowe zejście, co ważne przy wsparciu środków zewnętrznych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekazał na ten cel dotację w wysokości 400 tysięcy złotych oraz pożyczkę o wartości 300 tysięcy złotych. Pozostałe ok. 200 tysięcy złotych Gmina Władysławowo zabezpieczyła ze środków własnych.

Opublikowano: 14 lipca 2017 10:47

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 12766

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.