Blisko 100 nowych lamp oświetliło drogi i wejścia na plażę w Gminie Władysławowo (foto)

Nowe lampy na wejściu na plażę nr 12 w Chłapowie (link otworzy duże zdjęcie)


Nowe lampy typu LED stanęły przy ul. Reprezentacyjnej i części ul. Cichej w Karwi, ul. Zdrojowej w Jastrzębiej Górze, części ul. Leona Wzorka w Rozewiu oraz części ul. Jarowej w Chłapowie. Infrastrukturę plażową uzupełniły natomiast oświetlenia wejść na plażę nr 1 we Władysławowie oraz 12 i 13 w Chłapowie.

Na początku lutego bieżącego roku ponad 60 nowych lamp rozbłysło w Karwi, Ostrowie, Tupadłach, Rozewiu i Władysławowie. Teraz na terenie gminy rozstawiono blisko 100 kolejnych opraw typu LED. – Rozbudowa oświetlenia na drogach i wejściach na plażę to jedne z naszych, inwestycyjnych priorytetów. Wiemy jak ważne jest to dla mieszkańców, szczególnie nowych osiedli i to nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Infrastruktura plażowa to natomiast wizytówka całej Gminy Władysławowo. Jej wygląd, a tym bardziej estetyka, mają nieocenione znaczenie dla przyjeżdżających do nas na wypoczynek wczasowiczów – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

W tym sezonie letnim do już wcześniej oświetlonego zejścia na plażę nr 23 w Jastrzębiej Górze, dołączyły lampy na wejściach nr 1 we Władysławowie oraz 12 i 13 w Chłapowie. Referat Inwestycji i Gospodarki Komunalnej zapowiada, że to nie koniec. Jeszcze w ciągu kilku najbliższych miesięcy rozświetlone mają zostać dodatkowe zejścia w Chłapowie, Jastrzębiej Górze oraz Karwi.

Przypomnijmy, że w tym roku na wszystkich wejściach na plażę stanęło nowe oznakowanie, zawierające m.in. obrazki dla dzieci, a we Władysławowie na plaży zamontowano ponad kilometr nowoczesnej, szerokiej na ponad 3 metry kładki, dostosowanej do osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi.

Zobacz także: materiał wideo TTM pn. "Władysławowo przyjemniejsze dla oka – gmina inwestuje w plaże".

Opublikowano: 17 sierpnia 2017 09:10

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2620

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.