Chodnik przy ul. Plażowej w Ostrowie w nowym wydaniu (foto i wideo)

Chodnik przy ul. Plażowej w Ostrowie w nowym wydaniu (link otworzy duże zdjęcie)


Zakończyły się prace związane z remontem nawierzchni chodnika przy ulicy Plażowej w Ostrowie. Liczne ubytki i uszkodzenia krawężnika, zastąpiła nowa kostka brukowa, uszlachetniona kamienną posypką. Dzięki zrealizowanej inwestycji, już podczas tegorocznego sezonu letniego, mieszkańcy i turyści mogli w komfortowy oraz bezpieczny sposób spacerować w stronę morza.

Ulica Plażowa stanowi połączenie sołectwa Ostrowo z drogą wojewódzką nr 215. Szczególnie w sezonie letnim natężenie ruchu zarówno samochodowego, jak i pieszego narasta, osiągając granice przepustowości. To główny trakt turystów przemieszczających się na plażę w Ostrowie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu w ramach przeprowadzonej inwestycji wykonano chodnik ze szlachetnej kostki o długości ok. 600 metrów i szerokości 2 metrów. Wykorzystano do tego ten sam materiał, jaki użyty został wcześniej m.in. przy ul. Hryniewieckiego we Władysławowie.  Konsekwetnie rozbudowujemy infrastrukturę komunikacyjną w naszej gminie. Dwa lata temu na ul. Plażowej wykonaliśmy nawierzchnię asfaltową, teraz z wysokiej jakości kostki chodnik, następnym krokiem będzie oświetlenie, tak drogi jak i wejścia na plażę nr 35. Ponadto na tym odcinku projektujemy już także ścieżkę rowerową, dzięki czemu osoby przemieszczające się tą trasą, będą mogły w różnorodny, ale i co najważniejsze bezpieczny sposób dotrzeć na plażę  mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Inwestycja o wartości ponad 200 tysięcy złotych wpisuje się w działania, mające na celu poprawę wyglądu, estetyki i bezpieczeństwa centralnych punktów miejscowości Gminy Władysławowo.

Opublikowano: 21 sierpnia 2017 13:39

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2674

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.