Nowe rondo we Władysławowie oficjalnie oddane do użytku (foto i wideo)

Nowe rondo we Władysławowie oficjalnie oddane do użytku (link otworzy duże zdjęcie)


Burmistrz Władysławowa Roman Kużel i Starosta Powiatu Puckiego Jarosław Białk oficjalnie oddali do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu drogi na Łebcz z ul. Żwirową i Drogą Chłapowską we Władysławowie.

Oprócz przebudowy skrzyżowania oraz nowej nawierzchni wykonano ścieżkę rowerową, oświetlenie oraz chodniki wraz z przejściami dla pieszych. Nowe rondo zarówno za dnia, jak i w nocy prezentuje się w imponujący sposób. - Infrastruktura drogowa w tym miejscu niebawem wyglądać będzie jeszcze bardziej okazale, gdyż już w pełni trwają prace na jednej z odnóg skrzyżowania tj. ulicy Żwirowej. Inwestycje mają niezwykle strategiczny charakter dla obwodowej dla centrum miasta i zachodniej części gminy - mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Łączny koszt budowy ronda wyniósł blisko 2,8 miliona złotych. 970 tysięcy złotych pochodziło z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, po 900 tysięcy złotych dołożyli Starostwo Powiatowe w Pucku oraz Gmina Władysławowo.

Opublikowano: 20 października 2017 10:13

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1610

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.