Rozpoczęła się budowa ul. Górnej w Jastrzębiej Górze (foto i wideo)

Budowa ul. Górnej w Jastrzębiej Górze (link otworzy duże zdjęcie)


Wraz z okresem wiosennym do prac gruntowych wrócili robotnicy. Na terenie Gminy Władysławowo rozpoczynają się kolejne inwestycje, związane z przebudową drogowych nawierzchni. Jedną z nich jest budowa 
ul. Górnej w Jastrzębiej Górze.

Prace budowlane obejmują wykonanie pieszo-jezdni, oddzielonej kolorem nawierzchni oraz chodników o długości blisko 100 metrów. Ponadto wybudowanych zostanie 12 zjazdów oraz sieć kanalizacji deszczowej.  – Systematycznie staramy się budować infrastrukturę drogową na terenie naszej gminy. Oprócz realizacji dużych zadań jak np. nowe rondo, czy ul. Żwirowa, pamiętamy także o niezwykle istotnych dla mieszkańców drogach lokalnych. Te mniejsze inwestycje od Chałup po Karwię, prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem, uzyskiwanymi pozwoleniami i co najważniejsze możliwościami finansowymi samorządu – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Zakres inwestycji w branży sanitarnej przy ul. Górnej w Jastrzębiej Górze zakłada realizację kanału deszczowego, przykanalików, wpustów, studni rewizyjnych i inspekcyjnych oraz odwodnienia liniowego. Umowny koszt wykonania całego zadania wynosi blisko 300 tysięcy złotych.

Opublikowano: 16 kwietnia 2018 14:08

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1177

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.