Złote, Diamentowe i… Żelazne Gody (foto i wideo)

Obchody Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów w sali 103 Urzędu Miejskiego we Władysławowie


W dniu 19 i 20 października 2016 r. we władysławowskim ratuszu na zaproszenie Burmistrza Władysławowa Romana Kużel, gościli jubilaci obchodzący rocznice 50-lecia, 60-lecia i 65-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Absolutnymi rekordzistami okazali się Państwo Krystyna i Mieczysław Krawczykowie z Jastrzębiej Góry, świętujący 65. rocznicę ślubu, czyli Żelazne Gody.

Państwo Anna i Tadeusz Doroszkiewiczowie z Władysławowa, Rozalia i Bronisław Ciskowscy z Tupadeł oraz Stefania i Jan Kohnke z Jastrzębiej Góry przeżyli wspólnie 60 lat (Diamentowe Gody). Wśród Jubilatów przeważały Pary obchodzące 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego (34 pary ). W tym roku każda miejscowość naszej gminy może poszczycić się jubilatami z tak dużym stażem małżeńskim.

Kiedy na sali rozbrzmiał Marsz Weselny Mendelsona na twarzach gości pojawiło się wzruszenie. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogumiła Przybył skierowała do jubilatów wiele serdecznych słów, podkreślając, że wytrwanie przez tak wiele lat w związku małżeńskim możliwe było i jest dzięki miłości, wzajemnemu szacunkowi, zaufaniu, zrozumieniu, odpowiedzialności, umiejętności przebaczania, wspólnemu dzieleniu trosk i radości.
– Cieszę się niezmiernie, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie i możemy wspólnie świętować tak ważny dzień – tymi słowami Burmistrz Władysławowa Roman Kużel rozpoczął przemówienie. Do jubilatów skierował pełne ciepła życzenia zdrowia i dalszych wielu wspólnych lat życia, wyrażając przekonanie, że spotka się z małżonkami przy kolejnych jubileuszach. Burmistrz podziękował również gościom za wkład jaki włożyli w budowanie naszej Gminy i wychowanie kolejnego pokolenia, które kontynuuje ich dzieło, dzięki czemu nasze miejscowości tak bardzo zmieniły się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat i nadal się zmieniają.
Serdecznych słów dla jubilatów nie brakowało również ze strony Przewodniczącego Rady Miejskiej Władysławowa Stefana Kleina, który podkreślał, że na pewno nie było łatwo przez te wszystkie lata wspólnego życia, bo życie nie jest przecież usłane różami, ale serce raduje się, kiedy można postawić Złotych, Diamentowych i Żelaznych małżonków za wzór parom z kilku czy kilkunastoletnim stażem małżeńskim.
Każda z par otrzymała następnie indywidualne życzenia od władz samorządowych wraz z listem gratulacyjnym i przepięknym bukietem róż. Prezydent RP nadał „50-latkom” medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W jego imieniu jubilatów odznaczył burmistrz Roman Kużel. Oficjalną część zakończyło gromkie „Sto Lat”odśpiewane przez kapelę Manijoce. Przy kawie i słodkościach wspominano minione lata oraz bawiono się przy muzyce na żywo i wspólnych piosenkach.

W uroczystości wzięli udział: Państwo Krystyna i Mieczysław Krawczykowie (65 rocznica małżeństwa), Państwo Anna i Tadeusz Doroszkiewiczowie, Rozalia i Bronisław Ciskowscy,Stefania i Jan Kohnke (60 rocznica małżeństwa).

Złote Gody obchodzili: Irena i Gerard Bięga, Maria Borusiewicz-Tylicka i Zenon Tylicki, Anemaria i Piotr Brzozowscy,Hildegarda i Leon Czarnowscy, Halina i Stanisław Dechnik, Barbara i Robert Konkel, Waleria i Norbert Koreike, Jolanta i Mikołaj Koresendowicz, Agnieszka i Mieczysław Kowalczyk, Anna i Leon Krampichowscy, Ewa i Bogusław Krzyżanowscy, Helena i Stanisław Lasoń, Estera i Waldemar Niklas, Krystyna i Karol Parchem, Mieczysława i Ludwik Rulkiewicz,Jolanta i Tadeusz Stefanowscy, Jadwiga i Marian Wittbrodt, Urszula i Paweł Behmke, Eryka Józef Budzisz, Krystyna i Eugeniusz Budzisz, Regina i Jan Darga, Maria i Paweł Jeka, Maria i Jerzy Kanikowscy, Bronisława i Wincenty Konkel, Anna i Brunon Labudda, Halina i Paweł Latalla, Elżbieta i Henryk Radtke, Maria i Andrzej Retka, Irena i Jan Rost, Jadwiga i Stefan Ritz, Krystyna i Jan Stachelek, Halina i Kazimierz Szymańscy, Gabriela i Stefan Wittstock, Renata i Wiesław Ziółkowscy.

Opublikowano: 26 października 2016 14:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 6108

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.