Burmistrz Władysławowa Przyjacielem Pomorskiego Żeglarstwa 2017

Statuetka Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa 2017 dla Burmistrza Władysławowa Romana Kużel (link otwor


W hali widowiskowo-sportowej Arena Przywidz 
2 grudnia zorganizowano Święto Żeglarstwa, którego finałem była Pomorska Gala Żeglarska. W jej trakcie honorowano osoby zasłużone dla pomorskiego żeglarstwa. Jedną z nich został Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.  

Burmistrza wyróżniono za wspieranie pomorskiego żeglarstwa w kategorii Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa 2017. Statuetkę, w imieniu przebywającego na urlopie Burmistrza, odebrał pracownik Urzędu Miejskiego we Władysławowie, a zarazem Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy O'pen BIC  Adam Budzisz.

Przypomnijmy, w czerwcu br. na wodach Bałtyku Gmina Władysławowo była organizatorem Mistrzostw Polski juniorów w klasie Laser Standard w ramach XXXVII regat o Puchar Arki. Od 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie funkcjonuje, ciesząca się dużą popularnością wśród młodzieży, klasa żeglarska. Ponadto, pod koniec 2016 roku na spotkaniu w COS OPO Cetniewo we Władysławowie powołano Polskie Stowarzyszenie Klasy O'pen BIC. Dodatkowo, Gmina Władysławowo nie ustaje w staraniach, związanych z utworzeniem Ośrodka Żeglarskiego. W listopadzie ubiegłego roku pozyskano kolejne grunty pod jego budowę na terenie osiedla Szotland we Władysławowie.

Więcej informacji: artykuł pn. "Poznaliśmy najlepszych żeglarzy Pomorza!" na portalu żeglarski.info

Opublikowano: 06 grudnia 2017 14:13

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 890

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.