Niezwykła historia figury Maryi z dzieciątkiem Jezus (foto)

Niezwykła historia figury Maryi z dzieciątkiem Jezus  (link otworzy duże zdjęcie)

W jednym z najstarszych domów na osiedlu Szotland we Władysławowie, podczas prac porządkowych strychu, odnaleziono drewnianą skrzynię. Po otwarciu okazało się, że w jej wnętrzu znajduje się figura Matki Bożej z dzieciątkiem Jezus.
 
Na pokrywie znajdowała się naklejka w języku niemieckim. Skrzynia pochodzi z okresu II wojny światowej, prawdopodobnie po amunicji. Niestety historia figury i umieszczenie jej w skrzyni pozostaje nieodkrytą tajemnicą. Uszkodzenia figury były znaczne. Między innymi dzieciątko Jezus nie miało dłoni. Wydawało się, że figura  jest nie do odratowania. Jednak dzięki niezwykłym umiejętnościom, Pan Kazimierz Skotzke, odtworzył dłonie dzieciątka Jezus i odnowił figurę. Została ocalona od zapomnienia i na nowo zagościła w domu i sercach kolejnego pokolenia jako znak wiary. 
 
Źródło: Piotr Dettlaff

Opublikowano: 03 grudnia 2018 10:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1738

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.