Pierwsze lekcje pływania mają już za sobą (foto)

Pierwsze lekcje pływania mają już za sobą (link otworzy duże zdjęcie)


Od 2 marca prowadzone są
zajęcia sportowe dla uczniów klas I i II Szkół Podstawowych, organizowane w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania „UMIEM PŁYWAĆ”. Bierze w nich udział 178 dzieci z terenu Gminy Władysławowo.

Podstawowym celem projektu jest opanowanie przez uczniów elementarnych technik pływania oraz zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom oraz rodzicom korzyści zdrowotnych, jakie niesie za sobą pływanie. Jest ono postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, który doskonale wpływa na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu.

Zajęcia nauki pływania odbywają się na Pływalni AQUARIUS COS OPO "Cetniewo" we Władysławowie. Dzieci przejdą cykl 15 godzin nauki pływania, raz w tygodniu (sobota) przez 60 minut. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorsko-trenerską, a udział w programie jest bezpłatny. Gmina Władysławowo  zapewnia uczniom dowóz w obydwie strony, opiekę instruktorów, bilet wstępu na basen oraz ubezpieczenie.

Opublikowano: 27 marca 2019 14:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 580

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.