Straż Miejska walczy z nielegalnym parkowaniem (foto)

Straż Miejska walczy z nielegalnym parkowaniem (link otworzy duże zdjęcie)


Straż Miejska we Władysławowie prowadzi działania piętnujące nieprzepisowe parkowanie na terenie gminy. Wraz ze zbliżającym się sezonem letnim, liczba wykroczeń związanych z pozostawianiem samochodów na trawnikach, obszarach zielonych, czy nawet ścieżkach rowerowych, rośnie w zastraszającym tempie.
 

Coraz częściej strażnicy przy okazji patroli natrafiają na samochody zaparkowane na trawnikach, które w znaczny sposób niszczą obszary zielone, przeznaczone do użytku publicznego. Nie jest to zachowanie dozwolone i zgodnie z art. 144 § 1 kw może podlegać karze grzywny do 1000 złotych lub karze nagany. Podobnie sytuacja ma się co do nowopowstających ścieżek rowerowych. W ostatnim czasie trasa biegnąca z Władysławowa do Jastrzębiej Góry posłużyła jako miejsce do parkowania dla ciężkiego pojazdu i wyładowywania towarów (na załączonych poniżej zdjęciach). Straż miejska przestrzega, że tego typu zachowania również bezwzględnie będą karane, a osoby które się tego dopuszczą, muszą liczyć się z konsekwencjami. Należy zdawać sobie sprawę, że takie działanie może skutkować poważnymi uszkodzeniami nowopowstałej inwestycji, a nawet groźnymi w konsekwencjach kolizjami z poruszającymi się ścieżką cyklistami. Za powyższe wykroczenie grozi mandat w wysokości 100 złotych i 1 punktu karnego. Zakaz dotyczy również zatrzymywania się na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejazdem, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu także za nimi. Za to wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości od 100 do 300 złotych i 1 punkt karny.

Opublikowano: 04 czerwca 2019 14:55

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 541

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.