mDokumenty to przyszłość dostępna już teraz

mDokumenty to przyszłość dostępna już teraz (link otworzy duże zdjęcie)


Twój telefon komórkowy to nie tylko kontakty ze znajomymi. Za pomocą telefonu możesz obsługiwać też swoje konto bankowe, kupić bilet lotniczy czy zapłacić za zakupy w sklepie. Teraz zyskujesz jeszcze więcej – dostęp do swoich danych z dokumentów poprzez aplikację mobilną mObywatel. Znajdziesz w niej mDokumenty
 – nowoczesne rozwiązanie, które zapewni Ci wygodę, a Twoim danym – bezpieczeństwo.

Z dniem 11 września 2018 r. uzytkownicy aplikacji mObywatel otrzymali możliwość pobrania i posługiwania się mDokumentem nazwanym mTożsamość. Dokument ten zawiera dane pobrane z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych, które pozwalają na stwierdzenie tożsamości osoby legitymującej się przy użyciu aplikacji mObywatel.

Aplikacja mObywatel pozwala na okazanie mTożsamości na ekranie telefonu komórkowego oraz na przekazanie tego mDokumentu na telefon komórkowy innej osoby celem umożliwienia tej osobie zapoznania się z tym dokumentem oraz sprawdzenia autentyczności i pochodzenia tego mDokumentu, co w rezultacie pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkownika aplikacji.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Więcej informacji, w tym linki do pobrania aplikacji dostępne są na stronach:

- mObywatel.gov.pl

mDokumenty. Potwierdzaj tożsamość smartfonem na obywatel.gov.pl

Opublikowano: 07 stycznia 2019 12:32

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 406

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.