30. rocznica wolnych wyborów (04/06)

30. rocznica wolnych wyborów (link otworzy duże zdjęcie)


Zapraszamy Państwa do świętowania i uczestnictwa w uroczystościach obchodów 4 czerwca 1989 roku tj. 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Wydarzenia odbywać się będą pod nazwą Święta Wolności i Solidarności.

1. 4 czerwca (wtorek) o godz. 12:00 odbędzie się w całej Polsce wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

2. Również 4 czerwca, w Święto Wolności i Solidarności, wokół pomnika Poległych Stoczniowców stanie duży stół, przy którym zostanie podpisana Deklaracja Wolności i Solidarności.

3. W kawiarniach i restauracjach, które włączą się do akcji "Kawa Wolności", w dniach 1-11 czerwca będzie można wypić tzw. "Kawę Wolności" w atrakcyjnej cenie, do której dołączona będzie karteczka-wizytówka, przypominająca o ważnych dla Polek i Polaków wartościach: wolności, solidarności, otwartości i obywatelskości.

4.  Przez cały czas trwania obchodów w Europejskim Centrum Solidarności i na pl. Solidarności w Gdańsku będą się odbywać warsztaty, rozmowy i spotkania. Pierwszy weekend (1–2 VI) zostanie poświęcony rodzinie, a w programie znajdą się m.in. animacje wystawy stałej, koncerty i czytanie bajek dla dzieci. To właśnie do ECS przyjadą dyplomaci, eksperci i publicyści, by dyskutować o wspólnocie losów, kulturze i przyszłości Europy.

Gdańsk - 4 czerwca - skrócony program:

10:00 - debata byłych prezydentów RP
12:00 - odśpiewanie hymnu
12:05 - ogłoszenie deklaracji
13:30 - debata samorządowców na Ołowiance
16:30 - przemarsz i wiec na Długim Targu 

Kompletny program i więcej informacji nt. obchodów pierwszych wolnych wyborów znajdą Państwo na stronie internetowej 2019gdansk.pl

Obchody Święta Wolności i Solidarności mają na celu budowanie świadomości obywatelskiej na temat pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 r.

Opublikowano: 21 maja 2019 13:04

Kategoria: Ogłoszenia

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 363

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.