Samochodem, autobusem, pociągiem lub rowerem - podpisano umowę ws. dofinansowania budowy węzła (foto)

Podpisanie umowy dotyczącej budowy węzła integracyjnego we Władysławowie (link otworzy duże zdjęci


25 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Burmistrz Władysławowa Roman Kużel oraz Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski,
podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn.: "Budowa węzłów integracyjnych Władysławowo i Jastarnia wraz z trasami dojazdowymi" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Inwestycja zakłada budowę tzw. węzłów integracyjnych wraz z trasami dojazdowymi. To przede wszystkim węzły przesiadkowe, łączące kilka wariantów transportu. W przypadku Władysławowa chodzi o komunikację samochodową, autobusową, kolejową oraz rowerową, które ułatwią, tak mieszkańcom jak i przyjeżdżającym turystom, sprawne przemieszczanie się. Zadanie obejmuje szereg udogodnień, dzięki którym w prostszy sposób będzie można dotrzeć do dworca PKP oraz PKS. Prace obejmą również budowę ok. 440 nowych miejsc postojowych.

Burmistrz Władysławowa Roman Kużel potwierdza, że planowana inwestycja niesie za sobą wiele korzyści:  Nasza gmina ma przed sobą znaczące możliwości rozwojowe. Stworzenie węzła integracyjnego poprawi komfort życia mieszkańcom miasta, a turystom pozwoli na szybszy i bezpieczniejszy dojazd. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ podróż do Władysławowa kojarzy się z wielogodzinnym staniem w korku. Zaoszczędzony czas umożliwi turystom poznanie nadmorskiego kurortu na nowo – dodaje Burmistrz.

Mieszkańcy dodatkowo powinni docenić uporządkowaną przestrzeń publiczną oraz jej przyjazność dla pieszych i rowerzystów.  Chcemy aby Władysławowo stało się jedną z najbardziej reprezentacyjnych miejscowości nad polskim morzem, uwzględniając zarówno jakość usług, jak i estetykę przestrzeni. Zadania i inwestycje, które planujemy na najbliższe lata, mają na celu podniesienie atrakcyjności oraz prestiżu Władysławowa – zaznacza Burmistrz. W zakresie rozwoju infrastruktury planowana jest m.in. przebudowa dworca kolejowego, modernizacja dróg miejskich i dojazdowych, obniżenie kosztów zużycia energii, a także rozwój turystyki wodnej, ekologii oraz aranżacja terenów zielonych.

Projekt pn. "Budowa węzłów integracyjnych Władysławowo i Jastarnia wraz z trasami dojazdowymi", złożony przez Gminę Władysławowo, otrzymał dofinansowanie w wysokości 6 240 200,00 zł. Zostanie zrealizowany do końca 2020 r. Zakłada budowę dwóch węzłów integracyjnych Władysławowo i Jastarnia wraz z trasami dojazdowymi oraz dwóch obiektów typu „parkuj i jedź". Ponadto obie gminy zrealizują wspólną kampanię informacyjno-edukacyjną promującą transport zbiorowy i niezmotoryzowany. Szacuje się, że  rocznie liczba pasażerów wyniesie ok. 365 tys. osób.

Opublikowano: 26 kwietnia 2017 09:35

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2206

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.