Trwa rozbudowa oświetlenia w Gminie Władysławowo (foto)

Oświetlenie typu LED na łączniku przy ul. Fl. Ceynowy we Władysławowie (link otworzy duże zdj


Inwestycje na terenie Gminy Władysławowo nie zwalniają tempa. Na ul. Hryniewieckiego i Żwirowej realizowane są obecnie kompleksowe przebudowy, w kilku miejscach w gminie powstały setki metrów nowych chodników, trwa także rozbudowa oświetlenia. Ostatnio lampy rozbłysły m.in. na ulicy Floriana Ceynowy we Władysławowie i Cichej w Karwi.

Oświetlenie, ciągi piesze oraz nawierzchnie dróg – to jedne z najważniejszych dla mieszkańców inwestycji. Jeżeli chodzi o pierwsze z wymienionych, warto  wspomnieć, że w ostatnich tylko dwóch latach, na terenie najdalej wysuniętej gminy w Polsce, rozbłysło blisko 350 lamp, w tym w zdecydowanej większości korzystających z technologii typu LED. – Wiemy jak istotne dla naszych mieszkańców są inwestycje w najbliższym sąsiedztwie – oświetlenie, nowy chodnik, czy utwardzenie drogi. Systematycznie staramy się rozbudowywać infrastrukturę lokalną, nie zapominając jednak przy tym także o większych zadaniach, które w połączeniu z tymi mniejszymi, mają się uzupełniać. Efektem tych działań jest poprawa wygody, estetyki, a w szczególności bezpieczeństwa na terenie całej gminy – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Jeżeli chodzi o ukończone w ostatnim czasie zadania warto wspomnieć o budowa oświetlenia drogowego na łączniku ul. Fl. Ceynowy we Władysławowie oraz części ul. Cichej w Karwi. Łącznie na wspomnianych, stanęło 9 słupów oświetleniowych, które połączyło 330 metrów sieci kablowej. Lampy wraz z chodnikiem wykonywane są obecnie także przy ul. Droga Chłapowska we Władysławowie. Ponadto, Gmina Władysławowo nadal rozświetla wejścia na plażę – prace realizowane są teraz na wejściach nr 14 w Chłapowie i 35 w Ostrowie.

Opublikowano: 27 listopada 2017 11:23

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 1209

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.