W Gminie Władysławowo powstanie blisko 30 km tras rowerowych (foto)

Przebieg ścieżek w ramach projektu Pomorskie Trasy Rowerowe (link otworzy duże zdjęcie)


Kurek z pieniędzmi dla Gminy Władysławowo się nie zamyka. Tym razem Burmistrz Władysławowa Roman Kużel w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9". Dzięki jego realizacji na terenie gminy do końca 2019 roku powstanie blisko 30 km rowerowych ścieżek.

Realizacja projektu pozwoli ukierunkować ruch turystyczny, zwłaszcza w obszarze turystyki rekreacyjnej, w kierunku obszarów nadmorskich. Nowa infrastruktura rowerowa umożliwi bezpieczne i wygodne przemieszczanie się po atrakcyjnych terenach w sąsiedztwie wodnych akwenów. W ramach zadania wykonane zostaną roboty budowlane w zakresie budowy dróg rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych wraz z oznakowaniem i miejscami postojowymi, obejmującymi trasy poprowadzone na terenie Gminy Władysławowo. Utworzony zostanie szlak turystyczny (rowerowy) o długości 29,2 km.

Wartość projektu wynosi 10 679 614,03 zł, z czego 6 710 851,71 zł (63,70%) pochodzić będzie z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WP na lata 2014-2020. Wykonanie planowane jest od września 2018 roku do grudnia 2019 roku.

Inwestycja realizowana jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9”.  Trasa docelowo będzie częścią międzynarodowej sieci szlaków rowerowych Euro Velo.

Więcej: artykuł na pomorskie.eu pn. "Pomorze zmieni się nie do poznania. Ponad 216 milionów złotych na pomorskie szlaki rowerowe, kajakowe i żeglarskie".

Więcej: artykuł na portalsamorzadowy.pl pn. "216 mln na ścieżki rowerowe i stanice żeglarskie. Umowy podpisane".

Opublikowano: 12 grudnia 2017 09:00

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 3271

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.