Sport: Lekkoatletyka, impreza płatna, impreza otwarta

IV Bieg Zaślubin Polski z Morzem "Od Hallera do Hallera"

11 lutego 2018 12:00
Hryniewieckiego, Władysławowo, pucki, pomorskie
Władysławowo, kapitanat portu

Ruszyły zapisy na IV Bieg Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera” Władysławowo - Puck 2018. Wszystkich biegaczy zapraszamy do udziału w świetnej zabawie sportowej. 

IV Bieg Zaślubin Polski z Morzem odbędzie się w niedzielę 11.02.2018 r. na dystansie 12 km, z Władysławowa do Pucka. Start o godz. 12:00.

Organizatorem biegu jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku przy współpracy z: Urzędem Miejskim w Pucku, Urzędem Miejskim we Władysławowie, Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, Lekkoatletycznym Klubem Sportowym Ziemi Puckiej, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Gminy w Pucku, Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Impreza przyciąga rzeszę biegaczy oraz widzów z całej Polski. Wydarzenie ma nie tylko charakter sportowy mający na celu popularyzację i upowszechnianie biegania czy promowanie zdrowego stylu życia ale również ma charakter historyczny – biegniemy dla uczczenia pamięci 98 rocznicy Zaślubin Polski Z Morzem, której właśnie to w Pucku dokonał Generał Józef Haller w 1920 roku, poprzez wrzucenie pierścienia do Zatoki.

„OD HALLERA DO HALLERA” ponieważ biegniemy spod pomnika Gen. Hallera we Władysławowie aby dotrzeć do pomnika Gen. Hallera w Pucku. Dystans biegu jaki mają do pokonania uczestnicy to 12 km.

Rok temu bieg cieszył się dużą frekwencją. Mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord frekwencji oraz w szybkim czasie limit zostanie osiągnięty.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Władysławowo do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.